Trade Resources Company, antidamping, sübvansiyon ve korunma önlemleri gibi ticaret önlemleri soruşturmalarında uzmanlaşmış bağımsız, uluslararası bir danışmanlık firmasıdır. Dünya genelinde faaliyet gösteren firmalara, önde gelen hukuk firmalarına, sanayi ve ticaret dernek ve kuruluşları ile ülke hükümetlerine ekonomi, finans ve iş yönetimi alanlarında danışmanlık sağlamaktadır. TRC ayrıca ABD tarafından çelik ve alüminyum ürünleri ithalatında uygulanan Section 232 önlemleri kapsamında ürün muafiyet başvuru hizmeti vermektedir.

Ticaret Politikası Önlemleri Konusunda Uzman Ekonomi Danışmanları

Uzmanlık Alanları

Güncel Haberler

ABD Umman Menşeli Çelik Çivi AD Soruşturması

ABD Ticaret Bakanlığı’nın Umman menşeli çelik çivi ithalatına karşı uygulamakta olduğu anti-damping önlemi kapsamında firmamızın temsil ettiği dünyanın en büyük çelik çivi üreticisi Oman Fasteners LLC, 2018-2019 gözden geçirme soruşturması ön kararında % 0 damping marjı aldı. Oman Fasteners LLC daha önceki 3 gözden geçirme soruşturmasında da 0.53% ve 0% damping oranları almıştı.

ABD Türkiye Menşeli Sıcak Haddelenmiş Sac AD Soruşturması

ABD tarafından Türkiye menşeli Sıcak Haddelenmiş Sac İthalatında uygulanmakta olan anti-damping önlemi kapsamında yürütülen orijinal ve gözden geçirme soruşturmalarında firmamızın başarıyla temsil ettiği Çolakoğlu Metalurji A.Ş.'nin orijinal karara ilişkin ABD Uluslararası Ticaret Mahkemesi nezdindeki itirazları meyvesini verdi ve firma önlem dışına çıkarıldı. DOC 2017-2018 dönemine ilişkin yürüttüğü idari gözden geçirme soruşturmasında diğer firmalar için %2.73 oranında damping marjı belirledi.

Ekibimiz

Bülent Hacıoğlu

Yönetici Ortak

Tanıl Akbaytogan

Ortak

Tuğgan Ayhan

Direktör

Gülden Bozdeniz

Kıdemli Yönetici